Czy warto zabezpieczać nasze finanse w złotych lub srebrnych sztabkach?
Złoto i srebro od lat stanowią świetne aktywa, do których zdają się uciekać ludzie obawiający inflacji. Srebro i złoto jest przez inwestorów skupowane najchętniej w postaci sztabek, które łatwo przechowywać i sprzedać w razie chęci spieniężenia zysków. Takie sztabki metali szlachetnych są doskonałym magazynem wartości dla wielu osób poszukujących zabezpieczenia finansowego w konwencjonalnych metodach. Oba metale szlachetne cieszą się uznaniem i mają długą historię, ale oferują różne korzyści i bezpieczeństwo, a inwestorzy powinni wiedzieć, jak będą sobie radzić w zależności od danej sytuacji na rynku.
Pamiętajmy o tym, że wbrew pozorom sposoby na inwestowanie w złoto i srebro są bardzo zróżnicowane. Inwestorzy mają wiele możliwości do wyboru. Jedną z popularnych możliwości na zainwestowanie w złoto jest kupno ETF, które nabierają popularności w ostatnich latach. Inwestorzy mogą dziś kupować ETF-y, które posiadają w sobie zbiór akcji górniczych. Akcje wydobywcze pozwalają dobrze odpowiadać na zmiany rynkowe w przypadku wydobycia srebra lub złota.
Korelacja między srebrem i złotem oraz zabezpieczenie przed inflacją w postaci metali szlachetnych
Metale szlachetne są od wielu lat znane jako zabezpieczenie przed inflacją. Złoto pozwala inwestorom schronić kapitał przed inflacją, która czasami postępuje na niższych poziomach, a czasami niestety wzrasta do pułapów, które nieco trudniej opanować. Kiedy na rynkach pojawiają się trudności, nawet w dzisiejszych czasach wielu inwestorów chętnie ucieka do klasycznych metali szlachetnych, aby przetrwać rynkowe zmiany. Wówczas trzymają swoje pieniądze najczęściej w złocie, a czasami w srebrze, które w ostatnich latach ma bardzo dobrą korelację cenową względem złota.
Wielu ekspertów zwraca uwagę na to, że korelacja między inflacją na pieniądzach fiat i wartością srebra jest również korzystna w przypadku osób, które skupują srebro, jednak korzyść nie jest tak duża, jak w przypadku osób, które skupują złoto. Srebro ma naturalne cechy, które utrzymują jego wartość na względnie stałym poziomie w warunkach niepewności na rynku. Bardzo często mogliśmy w historii finansów zaobserwować, że wraz z rosnącą inflacją, popyt na srebro w różnych przemysłach zaczynał maleć.