Stonehenge i Parthenon, czyli doskonałe miejsce na turystykę z rodziną
Stonehenge to nietypowy obiekt, który może odwiedzić każdy zapalony turysta. Bardzo łatwo się tam dostać. Dlatego też stanowi dobry punkt podróży dla rodziny z dziećmi. Krąg z kamieni powstał prawdopodobnie jakieś 2500 lat przed naszą erą. Oznacza to, że dziś ma już ponad 4500 lat. Informacja dotycząca tego, że coś tak pięknego może przetrwać tysiące lat, jest naprawdę fascynująca. Niektórzy archeolodzy uważają, że starożytni Brytyjczycy zbudowali to miejsce w celu odprawiania ceremonii religijnych. Inni uważają, że budowle te służyły do badania ruchów słońca i księżyca. Tak czy inaczej, archeolodzy są zgodni, że budowa Stonehenge była wyczynem inżynieryjnym.
Nadanie kręgom kamienia takiego kształtu było niezwykle trudnym zadaniem. Dlatego też do tej pory podziwiamy ten wyczyn architektoniczny wykonany za pośrednictwem prymitywnych narzędzi. Jak już wspominaliśmy, bardzo łatwo możecie dostać się do tego obiektu. Wystarczy, że wsiądziecie w pociąg z Londynu. Podróż zajmuje mniej więcej od 2 do 3 godzin.
Fantastyczne budowle greckiego pochodzenia. Poznajcie Parthenon!
Parthenon to zabytkowy obiekt, który znajdziecie w jednym z najbardziej obleganych miast podczas wakacji. Do Aten bardzo chętnie wybierają się wczasowicze w trakcie swoich urlopów. Spotkamy tu ludność z całej Europy, jak i nawet dalekich podróżników z innych kontynentów. Jednak co tak bardzo przyciąga ludzi do Aten? Przedstawiamy wam Parthenon. Jest to klasyczna świątynia, która była wykorzystywana podczas obrzędów religijnych za czasów starożytnej Grecji. Ateńczycy korzystali z takich obiektów, gdy miasto państwo było jeszcze u szczytów swojej siły.
Datujemy ten architektoniczny wyczyn na mniej więcej 430 lat przed naszą erą. Oznacza to, że ma niemal 2500 lat. Parthenon jak sama nazwa wskazuje, został zbudowany na cześć jednej z bogiń. Mowa o Atenie. W ten sposób zarządcy greckiego polis uczcili swoje zwycięstwo podczas walki z Persami w starożytności. Dawno temu funkcje Parthenonu się zmieniały. Był on skarbcem miejskim. Po wielu stuleciach społeczeństwo przebudowało go nawet na kościół chrześcijański.